úvodní stránka

Vydává Agentura Helas ve spolupráci s Franchising.cz

České podnikatelky a posedlost úspěchem
Aktuality

České podnikatelky a posedlost úspěchem

Na klubové setkání klubu Ocenění Českých Podnikatelek se hosté tentokrát pokusili přijít na kloub tomu, po čem každý z nás většinou touží, i když si to představujeme každý jinak – úspěchu.

Informace o tom, kde jsou hranice úspěchu a jak mu máme porozumět, přinesli jako obvykle zajímaví hosté. „Kdo porozumí, co znamená mít úspěch, udělal první krok k úspěchu samotnému,“ říká zakladatelka projektu Ocenění Českých Podnikatelek Helena Kohoutová, která setkání moderovala.

V cestě za úspěchem často stojí globální síly, které nemůžeme změnit, ale musíme se na ně adaptovat. Program proto otevřel hlavní ekonom Poštovní spořitelny Jan Bureš, který se rozhovořil na téma čínské hrozby, a to z hlediska současných čínských problémů a jejich dopadu na evropskou ekonomiku. Je to právě Čína, která může mít na rozdíl od problémů Řecka na globální ekonomické vazby mnohem silnější vliv.

K úspěchu také potřebujeme fungující technologie. Převratnou novinkou v nejpoužívanějším operačním systému Windows je jeho verze 10. Co nového Windows 10 přináší, vysvětlil Jan Biroš, Microsoft Trainer. Nástup Windows 10 je revoluční změnou – jsou poslední verzí operačního systému Windows, neboť Microsoft zde zavádí princip IT jako služba. Nyní již budou místo dalších verzí Windows následovat pouze průběžné aktualizace.

Josef Zelenka, zemský ředitel Allianz, představil svou společnost jako značku s vůní úspěchu. Úspěch totiž znamená i minimalizaci rizik. Představil mimo jiné i vlastní jedenáctero úspěchu, které podtrhuje efektivitu, odvahu, osobní rozvoj a plánování do budoucna.

Hlavním hostem večera byl podnikatel a spisovatel Ivo Toman, který vyvinul revoluční metodu učení. Sám se narodil s Tourettovým syndromem, který se vyznačuje obsesivními pohybovými a zvukovými tiky. Přesto však překonal překážky, které mu nemoc kladla ve vzdělání i kariéře. Krátce poté, co vystudoval, vypukla Sametová revoluce a Ivo Toman se začal intenzivně zajímat o marketing a aplikovanou psychologii. Se svými zkušenostmi s marketingem a prodejem se poprvé svěřil světu v knize Jak začít MLM.

„V pěti letech mi začal říkat, že jsem divný a jiný. Chtěl jsem zjistit, proč jsme jiní,“ popisuje Ivo Toman začátky svého zájmu o fungování lidské psychiky.

Protože se zajímá o netradiční metody osobního rozvoje jednotlivců v souvislosti s marketingem, vymyslel systém, který nazval marketingová psychologie. Založil společnost TAXUS International, která měla jeho systém rozvíjet, a v toce 2003 vyvíjí i novou metodu učení. O rok později uvádí na český a slovenský trh Revoluční angličtinu TAXUS Learning.

Svou zkušenost s marketingovou psychologií shrnul po šestnácti letech příprav do nového vzdělávacího videoprogramu Instinkt zabijáka. V roce 2008 je oceněn zařazením do almanachu 1000 Leaders of Czech Republic. Postupně vydává další knihy, jako je Posedlost úspěchem, Štěstí na míru, Absťák, Motivace zvenčí je jako smrad a Debordelizace hlavy – Zprimitivněte k úspěchu.

„Úspěšný člověk není normální. Dělá totiž více správných věcí než ostatní lidé,“ říká Ivo Toman o svém vztahu k úspěchu. „Velkým omylem je, že každý může uspět. Většina lidí neuspěje. Pokud jste však v osmi faktorech ovlivňujících úspěch lepší než ostatní lidé, pak je vaše produktivita pětadvacetkrát vyšší. Které jsou ty faktory? Pro úspěch musíte mít talent, musí vás to bavit, musíte to umět prodat, lidé to musí chtít, musíte mít touhu uspět, musíte mít disciplínu, štěstí a také čas.“

Podle Iva Tomana je důležité nemyslet negativně. Opakem negativního myšlení je pozitivní myšlení, avšak správnou náhradou za negativní myšlení je angažované a kritické myšlení. Úspěch si nepřitáhneme pozitivním myšlením, ale prací.

Účastnice setkání si mohly prohlédnout výstavu Příběh prstenu a dalších originálních šperků ALO diamonds.

Samotné setkání proběhlo v kavárně Siddharta Café, které v designově nevšedním a poutavém prostoru umožňuje pořádat akce šité na míru, jako jsou soukromé večírky, firemní prezentace, tiskové konference, produktové prezentace, svatby, business snídaně a obědy, gala večeře a světelné a hudební projekce. Siddharta Café je součástí Buddha-Bar Hotel Prague.


minigalerie k článku České podnikatelky a posedlost úspěchem minigalerie k článku České podnikatelky a posedlost úspěchem minigalerie k článku České podnikatelky a posedlost úspěchem minigalerie k článku České podnikatelky a posedlost úspěchem minigalerie k článku České podnikatelky a posedlost úspěchem minigalerie k článku České podnikatelky a posedlost úspěchem minigalerie k článku České podnikatelky a posedlost úspěchem
Ocenění českých podnikatelek

Archiv zpravodajů

© code&design VosK Praha 2013